Notka biograficzna

autormarian

Marian Andrzej Nocoń – z zawodu ekonomista. Baczny obserwator ludzkich relacji i emocji.

Swoją twórczość autorską rozpoczął w 2010 roku udanym debiutem sensacyjnym (Wszystko się zmienia). W swej książce ukazał realizm współczesnych zagrożeń (terroryzm, konflikty zbrojne, kataklizmy), na los człowieka. Tło stanowiła podróż bohatera do Afryki na Kilimandżaro i perypetie powrotu do kraju.

Kolejną książką była (Czarna biel. Wspomnienia), wydana w 2016 roku. Oparta o wspomnienia emerytowanej lekarki (z d. Dobrzańska). Tłem stały się burzliwe wydarzenia na terenie Polski, od I wojny światowej po początki lat 80-tych. Emocje bohaterki budzą ponadczasowe refleksje. W 2016 roku uzyskał Nagrodę Internautów NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI NA JESIEŃ 2016 w kategorii „Z historią w tle”, a w 2017 roku kolejną: NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU 2016 w kategorii „Perły z lamusa”.

W 2017 roku jego thriller (Artefakt umysłu) rozpoczyna tryptyk pod nazwą SETON. Powieść oparta na historycznych i starożytnych artefaktach, gdzie rzeczywistość przeplata się z fikcją, a intryga i tajemnice nie opuszczają Czytelnika, dając sporą dawkę emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Pierwszy jego tom także uzyskał tytuł: NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI ROKU 2017 w kategorii „Thriller”.

Rok urodzenia:           1959
Miejsce urodzenia:    Katowice
Tematyka:                    sensacja, thriller, przygoda, SF, literatura wspomnieniowa.