P1310914Mając za sobą kilkuletnią już tradycję odwiedzania tej imprezy – trafiłem na Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Spotkanie autorskie z Czytelnikami zobowiązuje, ale jest też dobrą okazją do porozmawiania na temat Waszych wrażeń po przeczytaniu tego, co napisałem lub też jak powstawało.

Za każdym razem jest inaczej i wciąż jestem zaskakiwany interesującymi tematami, oczekiwaniami, wskazówkami, spostrzeżeniami, które są dla mnie bardzo ważne. Nie po to, by lepiej kokietować Czytelników, ale doskonalić swój warsztat, wybierać tematykę, sprawdzać skuteczność intencji autorskiej z jej odbiorem.

Sobotni pobyt obfitował także w planowane, niespełnione i przypadkowe spotkania z Pisarzami, Poetkami, Wydawcami i Dystrybutorami oraz Znajomymi.
Widząc obfitość Wystawców, Pisarzy, Czytelników, tytułów i książek, jestem za każdym razem podbudowany tą rzeszą czytelnictwa w Polsce, nad którą tyle ostatnio utyskiwań.
Częściej też było słychać pytania o książki polskich autorów.

Z satysfakcją dodam, że sześciogodzinny pobyt przemknął z prędkością wartkiej akcji powieści sensacyjnej i zanim się obejrzałem musiałem pożegnać tą targową atmosferę z książką u boku oczywiście.

Zatem do następnego roku!

Pozdrawiam Was drodzy Czytelnicy.
Marian A. Nocoń