Pisząc ostatnią część trylogii SETON, wracałem nierzadko do poprzednich części, aby wyłuskać pewne wątki, które teraz doczekają się rozwiązania. W ubiegłym roku, więcej poświęciłem drugiej części („Niezabliźniona nić”), gdyż stała się kanwą literackiej gry terenowej (Zamek oczyma bohatera). Nowoczesną formą turystyki literackiej.

Kończąc najnowszy thriller („Zatokowa dewiacja”) ten 2023 rok będzie dla mnie, jak planuję, bogato literacko. Zatem także dla Czytelników.

Ukaże się bowiem wspomniany, długo oczekiwany trzeci tom trylogii SETON. Więcej na jego temat napiszę w następnym materiale. Jest też szansa na ukazanie się mej książki w tym też gatunku pt. „Wszystko się zmieniło”.

I rozpocznę jeszcze pisanie powieści, która może będzie kryminałem, albo w preferowanym przeze mnie gatunku – thrillerze. Uchylając rąbka tajemnicy z pisarskiej kuchni, będzie on związany z górami, którym jestem oddany od lat.

Jak mi starczy czasu, to czeka mnie jeszcze zebranie dokumentacji do powieści beletrystycznej, opartej na burzliwych wydarzeniach lat dwudziestych, trzydziestych i czterdziestych w Polsce.

Do wersji roboczej powieści fantastycznonaukowej wrócę dopiero w przyszłym roku.