To cytat z czekającej na opublikowanie książki pt. „Zatokowa dewiacja”. Motywem tego  nieszablonowego thrillera sensacyjno – przygodowego jest notes zawierający starożytną tajemnicę i towarzyszące jej ludzkie emocje. Kanwą powieści były odkrycia archeologiczne związane z Sumerami, których obserwacje i wiedza wciąż są aktualne w dzisiejszych czasach.

Amerykański bohater Victor Moss, popadając w konflikt ze swoimi polskimi towarzyszami broni, wybiera drogę ucieczki mającą zarazem rozwiązać zagadkę tajemniczego miejsca, o znalezienie którego ścigają się wielcy tego świata. Depczą mu po piętach służby specjalne, a po drodze do mglistego celu, musi liczyć przede wszystkim na siebie – wspomagając się nieliczną grupą znajomych i życzliwych mu ludzi. Ścigając się z czasem i wrogami, toczy walkę sam ze sobą, od której zależy jego los i jego partnerki. Stając do nierównej walki o losy świata, swoje i dziewczyny, jest silnie zmotywowany do udowodnienia sobie i innym, że dokona niemal niemożliwego. Ma kilka atutów takich jak wiedza, doświadczenie i umiejętności oraz silną wolę, które dają mu pewne szanse. Potrzebuje jednak szczęścia i wsparcia, które są zwykle dobrami deficytowymi.

Powieść jest dramatem trzymającym w napięciu a zarazem przygodą nie dającą odetchnąć.            

Zatokowa dewiacja” to powieść, która może zaskoczyć Cię nie tylko swoją oryginalną fabułą, ale także swoim stylem i językiem. Autor łączy w niej elementy thrillera z sensacją, przygodę z  psychologią i starożytną historią, tworzącą niepowtarzalną atmosferę i napięcie. Nie brakuje też akcji, humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Powieść jest dramatem trzymającym w napięciu a zarazem przygodą nie dającą odetchnąć.            

W “Zatokowej dewiacji” Moss będzie musiał stawić czoła największemu wyzwaniu – samemu sobie. Jego własne przekonania i poglądy zostaną poddane próbie, gdy artefakt zacznie wpływać na jego świadomość i tożsamość.

Czy uda mu się odnaleźć prawdę o sobie i o artefakcie? Czy uda mu się ocalić świat przed zagrożeniem, o którym napisano w starym notesie?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową www.mariannocon.pl. Tam znajdziesz wiele ciekawych informacji, materiałów i promocji. Możesz też dołączyć do Klubu Pisarza, który oferuje różne korzyści dla czytelników.

Niektórym udaje się dotrzeć do mnie i otrzymać materiał autorski, dlatego czekając na decyzje wydawniczą jestem ciekaw ich pierwszych komentarzy „Zatokowej dewiacji”.