Powieść Mariana Nocoń ” Wszystko się zmienia” to historia o narracji filmowej. Autor zabiera nas w niezwykłą i niespodziewaną podróż pełną brawurowych przygód i dramatycznych wydarzeń gwałtownie zmieniających losy bohaterów. Ta pełna akcji podróż w pewnym momencie staje się wielkim powrotem do świata, którego już nie ma i do uczuć, które niezmiennie trwają.
Prof. Krystyna Doktorowicz – specjalistka ds. zarządzania mediami
Opowieść chłopięca, a nawet zaryzykuję, że chłopacka, radosna i kipiąca młodzieńczym spojrzeniem na literackie przesłanie. Autor nie boi się trudnych metafor, nie próbuje poruszać emocjami czytelnika, nie stara się wychodzić naprzeciw. W każdym zdaniu pokazuje siebie i przedkłada ponad wszystko własne zdanie. Nie ukrywam, że z ciekawością zagłębiłem się w tę nietypową opowieść kryminalną, napisaną zupełnie gdzieś z boku kanonu, a jednak intrygującą i wciągającą w siebie. Debiut Marian Nocoń jest godny polecenia i dobrze rokuje na przyszłe dokonania tego młodego i pełnego pasji twórczych autora.
Jerzy Reuter – pisarz, dramaturg
Jest to nieźle napisana powieść o wojnie, która zastaje bohaterów w Afryce. I nagle upragniona wycieczka zamienia się w koszmar, a powrót do domu w wyzwanie wymagające największego wysiłku. Jest to delikatnie zarysowana fantastyka spod znaku postapokalipsy, która łączy się z tekstem obyczajowym, o wierności, przyjaźni oraz lękach, które człowiek musi pokonać w obliczu tragicznych wydarzeń
. Romuald Pawlak, pisarz i publicysta źródło – wydawnictwo Novae Res