NIEZABLIŹNIONA NIĆ” stała się „Najlepszą książką na lato 2020” w kategorii „Thriller”.

Tak orzekli Internauci w ogólnopolskim plebiscycie czytelniczym portalu literackiego Granice.pl

Zaliczono ją do znakomitej prozy, czego dalszymi przykładami są pierwsze oceny tej niedawno wydanej powieści:

 Rewelacyjna – oceniła ją na portalu Lubimyczytać.pl, doświadczona w czytelnictwie książek autorka bloga sugiektywnieoksiazkach.pl. – pisząc:

Za sprawą Mariana A. Noconia podróż do renesansowego zamku okazuje się niezwykle zajmująca, a to dzięki dużej dawce sensacji, garści dreszczowca i odrobiny przygody”.

 „Niezabliźniona nić”, to kolejny thriller tego autora. Tym razem skoncentrował się bardziej na aspektach psychologicznych i konspiracyjnych, aniżeli wartkiej akcji.

Kiedy sięga się po nią (jest dostępna w Księgarni MUZO i jej delegaturze na stronie autorskiej https://mariannocon.pl/sklep), to na okładce możemy przeczytać sentencję: „W pogoni za przyszłością spójrz czasem w przeszłość”, która zwraca uwagę na wpływ przeszłości na przyszłość.

Zawarta w książce „Niezabliźniona nić” historia odsłania rąbka tajemnicy sięgającej starożytnych czasów. I jak się zdaje, wcale nie straciła na aktualności we współczesnym nam świecie. Tajemnica oplata głównego bohatera – byłego majora Victora Mossa, którego losy pogmatwał pewien stary notes, a w zasadzie tajne służby uzurpujące sobie prawa do jego zapisków. Moss wplątany intrygami wywiadów w niebezpieczną grę, musi stoczyć walkę z nimi i sobą. W dobie stałego zagrożenia, musi znaleźć swoje miejsce, wartości, jakie podlegają weryfikacji w otoczeniu polskiego zespołu ekspedycyjnego na terenie renesansowego zamku w Baranowie Sandomierskim.

„Niezabliźniona nić”, to thriller konspiracyjny, pełen intryg i dynamicznych scen trzymających w napięciu. Gotowy na wszystko bohater musi stawić czoła nie tylko ludziom, ale też tajemnicy stojącej ponad jego życiem – pisze redaktor z portalu literackiego Granice.pl. Kompletując więc podręczną biblioteczkę lektur na urlop i letnie wieczory, wybór wydaje się prosty. Jeśli lubimy wciągającą lekturę, z której możemy wyciągnąć wnioski i zdobyć wiedzę podaną w zgrabnej formie, to nie powinno jej tam zabraknąć.