KRÓTKIE STRESZCZENIE.

To one i zdobyta wiedza ze starego notesu, pozwolą mu uwierzyć w możliwość dotarcia do celu swej misji, rozwiązania sumeryjskiej zagadki. Nie jest to jednak na rękę ludziom, którzy reprezentują służby specjalne światowych mocarstw.

Po czasie Moss orientuje się, że jest obcym wśród swoich. Czy da sobie radę, gdy gra toczy się na różnych frontach? Stawka jest wysoka. Jak nić informacji ze starożytnej przeszłości, która może doprowadzić go do rozwiązania światowej zagadki. Po drodze, kobiece serca mogą mu tyle samo pomóc, co zaszkodzić. Docierając do grupy, jako ofiara, zmienia się w wyzwoliciela z trójkąta dramatycznego, z którego nie wychodzi.

Amerykanin Moss, po nagonce, trafia na zamek w Baranowie Sandomierskim, gdzie zacieśnia kontakty z polską grupą przygotowującą ekspedycję wojskową. Znajduje tam rozwiązanie kilku zagadek, które wpłynęły wcześniej na jego los.

Powieść jest thrillerem konspiracyjnym. Pełnym intryg i dynamicznych scen utrzymujących w napięciu. Dostarcza też wiedzy, w tym historycznej. Jej bohater musi stawić czoła nie tylko ludziom, ale też tajemnicy stojącej ponad jego własnym życiem.

Starożytna historia jest bardziej aktualna, niż nam się wydaje.