Jeśli lubisz czytać thrillery, które nie tylko zapewniają Ci emocje i rozrywkę, ale także wzbogacają Twoją wiedzę i wyobraźnię, to powinieneś sięgnąć po książki Mariana A. Noconia. Moje powieści łączą sensację z historią i przygodą, co ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

  • Sensacja z historią pozwala Ci przenieść się w inny czas i miejsce, gdzie możesz poznać ciekawe postaci, wydarzenia i kultury. Możesz poczuć się jak bohater przygody, który odkrywa tajemnice i rozwiązuje zagadki.
  • Sensacja z historią pobudza Twoją ciekawość i zachęca do poszerzania swojej wiedzy. Możesz dowiedzieć się więcej o faktach i teoriach historycznych, które stanowią tło dla fabuły. Możesz również sprawdzić, jak wiernie autor oddał realia historyczne i jak wiele z nich zmienił dla potrzeb opowieści.
  • Sensacja z historią rozwija Twoją wyobraźnię i kreatywność. Możesz podziwiać pomysłowość autora, który potrafi stworzyć oryginalną i zaskakującą historię, łącząc elementy fikcyjne i historyczne. Możesz również sam wymyślać własne scenariusze i kontynuacje powieści.

Jak widzisz, sensacja z historią to gatunek literacki, który ma wiele do zaoferowania czytelnikowi. Jeśli chcesz się o tym przekonać sam, zapraszamy do lektury książek Mariana A. Noconia, które znajdziesz na jego stronie autorskiej [mariannocon.pl]. Nie pożałujesz!

Jak ktoś napisał, Marian A. Nocoń to polski pisarz, który napisał pięć książek, z których cztery zdobyły uznanie czytelników i krytyków. Jego specjalnością jest thriller, w którym łączy elementy sensacji, przygody, psychologii i historii. Jego powieści są pełne zagadek, tajemnic i zwrotów akcji, które trzymają w napięciu do ostatniej strony.

W najnowszym trzecim thrillerze („Zatokowa dewiacja”), znajdziesz odpowiedzi na pytania powstałe w dwóch pierwszych tomach trylogii SETON („Artefakt umysłu” i „Niezabliźniona nić”). Choć akcja jest wartka odpowiedzi dozuję wolno i oszczędnie. Czytelnik dochodzi tutaj do wielkiej, finalnej odpowiedzi dzięki całemu pasmu odpowiedzi pomniejszych, padających jedna po drugiej.

Jak mam to w swoim stylu, napisałem i tego thrillera w iście wielkobudżetowym rozmachu. Ma to swoją cenę w czasochłonnym i drobiazgowym researchu w wielu specjalistycznych dziedzinach. Jednak niesie to za sobą dodatkową wartość dla Czytelnika. Mam dużą satysfakcję, gdy słyszę, że przeczytawszy fragment, czytający nabrał wątpliwości, czy jest coś takiego lub mogło wystąpić, po czym sprawdzając u źródeł potwierdza ich prawdziwość dowiadując się zarazem o wielu faktach mało sobie znanych.

Jednym z największych moich sukcesów jest powieść “Artefakt umysłu”, która ukazała się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa „Szara Godzina”. Książka ta została wybrana przez czytelników portalu Granice.pl na “Najlepszą Książkę Roku 2017” w kategorii “Thriller”. Fabuła tej powieści opowiada o dwóch amerykańskich żołnierzach, którzy podczas patrolu w Iraku natrafiają na starożytny notes, który skrywa niezwykłą tajemnicę. Ich życie zmienia się nieodwracalnie, gdy zostają wplątani w intrygę o globalnym zasięgu.

Kontynuacją “Artefaktu umysłu” jest powieść “Niezabliźniona nić”, która ukazała się w 2020 roku. Książka ta również zdobyła uznanie czytelników i została uznana za “Najlepszą książkę na lato 2020” w kategorii “Thriller” przez tenże portal Granice.pl. W tej części przenoszę akcję do Polski, gdzie były major amerykańskiej armii trafia na renesansowy zamek. Tam musi stawić czoła nie tylko zagadce z notesu, ale także własnym demonom i uczuciom. Na podstawie tej książki powstała także gra terenowa w formie questu, która rozgrywa się na terenie tegoż Zespołu Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim, niosąc ze sobą poszukiwanie rozwiązania i możliwość do porównań fikcji literackiej z rzeczywistością.

Jestem nie tylko pisarzem thrillerów, ale także autorem wspomnień i reportaży. W 2016 roku opublikowałem książkę “Czarna biel. Wspomnienia”, która jest oparta na prawdziwej historii pani Ireny, która przeżyła II wojnę światową i komunizm. Książka ta została nagrodzona w kategorii “Perły z lamusa” przez portal Granice.pl jako Najlepszą Książkę Roku 2016. Pokazuje w niej siłę ludzkiego ducha i nadziei w obliczu trudnych wyborów i okoliczności.

Na stronie autorskiej mariannocon.pl można znaleźć więcej informacji o mnie i mojej twórczości. Można tam również zamówić moje książki z autografem i unikalnym numerem, a także przeczytać fragmenty powieści. Strona ta jest również miejscem, gdzie dzielę się swoimi spostrzeżeniami, ciekawostkami i inspiracjami. Zapraszamy do odwiedzenia strony mariannocon.pl i zapoznania się z moją twórczością.