Drodzy Czytelnicy,

Z okazji nadchodzących Świąt Bożonarodzeniowych i Nowego Roku, mam dla Was swego rodzaju prezent. Po raz pierwszy oficjalnie prezentuję okładkę trzeciej i ostatniej części trylogii SETON, „Zatokowa dewiacja„. Jest to efekt współpracy z utalentowanym grafikiem Szymonem, który zrozumiał moją wizję i stworzył niesamowitą grafikę.

Okładka ta jest pełna symboli i znaczeń, które zapowiadają sporo tematów skrywanych pod okładką dobrego thrillera sensacyjnego. Złamany artefakt to metafora kruchości granic między światami, które bohaterowie będą musieli przekroczyć. Czerwony ślad krwi to ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem i ofiarami, jakie poniosą. Ciemne tło i jasne elementy to kontrast między światłem a ciemnością, dobrem a złem, prawdą a kłamstwem. Pismo klinowe wskazuje na wiadomość pochodzącą ze starożytnego świata Sumerów. W tle widoczna jest sylwetka bohatera, który rozmyśla nad rozwiązaniem pewnej tajemnicy, rozegraniu śmiertelnej rozgrywki i swojej postawy życiowej zamkniętej dotychczas w dramatycznym trójkącie psychologicznym. Widoczna woda jest symbolem życia i odnowy, jak również źródłem mocy, duchowego oświecenia, miłości i nieśmiertelności oraz przemiany i odrodzenia. Z drugiej strony, woda jest znakiem klęski i nieszczęść, destrukcji, występku i zagubienia. Mętna symbolizuje zamieszanie, zamęt i intrygę. Całość nawiązuje do stylistyki starego, wytartego notesu opasanego sznurkiem.

To też nawiązanie stylistyczne do dwóch poprzednich tomów, aby mogła wraz z nimi tworzyć spójną graficzną kolekcję, a nawet krótką historię, ale o tym następnym razem.

Oto ona:

Świąteczna prezentacja okładki Zatokowej dewiacji

Zatokowa dewiacja” to nie tylko zakończenie trylogii SETON, ale również samodzielna opowieść, która zaskoczy Was niejednym zwrotem akcji. To książka, która zmusza do myślenia i refleksji nad własnym życiem. Zawiera mnóstwo informacji, które nie raz będą zaskakiwać, mogące być przydatnymi w sytuacjach kryzysowych.

Jeśli jesteście ciekawi, co czeka bohaterów trylogii SETON, zapraszam Was do odwiedzenia mojej strony internetowej mariannocon.pl, gdzie znajdziecie więcej informacji o poprzednich tomach, „Artefakcie umysłu” i „Niezabliźnionej nici„. Możecie również zamówić je online lub w niebawem swojej ulubionej księgarni.

Bądźcie również na bieżąco z moim blogiem, na którym będę dzielić się z Wami nowościami o „Zatokowej dewiacji”, w tym datę premiery, konkursy i ciekawostki.

Na koniec chciałbym podziękować Wam za Wasze wsparcie i entuzjazm. Szczególnie dziękuję tym Czytelnikom, którzy mając już prapremierową książkę, potrafili zachować dyskrecję nie ujawniając okładki zgodnie z moją prośbą. Doceniam Waszą lojalność i szacunek.

Mam nadzieję, że „Zatokowa dewiacja” spełni Wasze oczekiwania i dostarczy Wam wielu emocji.

Pozdrawiam świątecznie. Marian A. Nocoń